درباره ما

 تهاتر دو جانبه (معاوضه حقوقی) که از دیر باز در دنیای تجارت رایج بوده ، در سال 1390 توسط شرکت آسان تهاتر به عنوان مبنای معاملات خارجی (در شرایطی که بانک های ایرانی امکان فعالیت خارجی ندارند) معرفی شده است . چنانکه در فرایند تهاتر چند جانبه به شکل انتقال دین های پیاپی ، قابل اجرا و عملیاتی شده و مشکل گشای شرایط فعلی تجارت خارجی کشور باشد .

پیش نیاز این امر ، زیر ساخت های اطلاعاتی و ارتباطی مناسب و بازار مطمئن و سریع است که با همکاری متقابل عرضه کنندگان و متقاضیان به بهره وری مطلوب دست یافته و با بهره گیری از کارشناسان بانکی ، مالی و بازرگانی خارجی موفق به ارائه خدمات مناسبی به بخشهایی از صنایع و کارخانجات داخلی و همچنین شرکت های تولید کننده مشتقات نفتی و پتروشیمی گردیده است .

این شرکت در سالهای گذشته موفق به کسب رضایت و اعتماد شرکت های فعال در عرضه هوانوردی کشور شده و به عنوان مشاور و امین سهم مؤثری در زنجیره تأمین این شرکت ها به لحاظ لُجستیک و تأمین مالی و ارزی داشته و دارد . 

گروه مطالعات تهاتر در طول 2 سال گذشته طرح های متعددی را به صورت نظری و قابل اجرا در جهت کنترل و بی اثر نمودن موانع اقتصادی در مراجع دولتی، عمومی و خصوصی ارائه و در جهت ترویج فعالیت هایی بر ضد موانع اقتصادی موجود به ایفای نقش پرداخته است.

همچنین این شرکت، در دوران پسابرجام و با کاهش موانع تجاری و توسعه ارتباطات، در راستای گسترش هرچه بیشتر طرح ها و خدمات سابق خود، به ایفای نقش پرداخته است.

بر اساس مقدمه فوق به استحضار می رساند خدمات پیشنهادی این مرکز جهت بهره گیری از راهکار عملیاتی تهاتر، در شرایط کنونی کشور عزیزمان، پیوستن به این مرکز و عضویت در آن با هدف عقد قرارداد رسمی میان مدت و یا بلند مدت با قابلیت ثبت در مراجع قانونی و دریافت خدمات تهاتر وجوه، دیون، محصولات و ماده می باشد.

مأموریت اصلی شامل ایجاد بستر مناسب و تسهیلات لازم به منظور تهاتر وجوه (ارز)، دیون و کالا بین “بازرگانان و شرکت های ایرانی بستانکار یا بدهکار” با “طرفهای خارجی مرتبط” می باشد. ماموریت تعریف شده در سطح بین المللی بوده و ضمن عدم نیاز به خدمات سوئیفت، از مسیر مستقلی برخوردار است. بر این اساس در شرایط کنونی کشور، بهره گیری از تهاتر مشکلات پیش روی تجارت خارجی را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

خدمات تهاتری این شرکت، برمبنای پایاپای نمودن اسناد بازرگانی و مطالبات و دیون خارجی شرکت‌های ایرانی و صرفا با طرفیت شرکت‌های معتبر (ترجیحا در قراردادهای بلند مدت) از سال 1390 با اطلاع ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شکل گرفته که منتج به کاهش هزینه‌ها به نفع کاربران و مشتریان نسبت به عرف جاری در صرافی‌ها گردیده است. در همین راستا در مورخ 23/07/1392 توصیه نامه ای از جانب مجمع تشخیص مصلحت نظام به بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهت استفاده از مزایای خدمات این شرکت در تهاتر اعتبارات اسنادی در فرآیندهای مالی و بازرگانی خارجی کشور ابلاغ شد. بر این اساس، این شرکت موفق شد تا علاوه بر حوزه پتروشیمی و مشتقات و صنایع مختلف، خدماتی را نیز به شرکت‌های هوانوردی ارائه نماید.