درباره ما

دفتر امور تهاتر، پیامد موانع اقتصادی پیش آمده در سال های اخیر و فشارهای ناشی از آن بر مبادلات تجاری، در آبانماه 1390 اعلام فعالیت و سایت www.iibc.ir آغاز به عضوگیری نموده است.

شرکت خدمات بازرگانی آسان تهاتر کاسپین جهت ایفای تعهدات حقوقی و تجاری فرآیندهای تهاتری، تاسیس شده و  به این جهت شبکه شرکت های بازرگانی خارجی خود را در حوزه خلیج فارس، اروپای غربی، آسیای جنوب شرقی و چین تشکیل داده است و موفق به ارائه خدمات مناسبی به بخشهایی از صنایع  داخلی و همچنین شرکت های تولید کننده مشتقات نفتی و پتروشیمی و شرکت های هواپیمایی گردیده است.

گروه مطالعات تهاتر در طول 2 سال گذشته طرح های متعددی را به صورت نظری و قابل اجرا در جهت کنترل و بی اثر نمودن موانع اقتصادی در مراجع دولتی، عمومی و خصوصی ارائه و در جهت ترویج فعالیت هایی بر ضد موانع اقتصادی موجود به ایفای نقش پرداخته است.

همچنین این شرکت، در دوران پسابرجام و با کاهش موانع تجاری و توسعه ارتباطات، در راستای گسترش هرچه بیشتر طرح ها و خدمات سابق خود، به ایفای نقش پرداخته است.

بر اساس مقدمه فوق به استحضار می رساند خدمات پیشنهادی این مرکز جهت بهره گیری از راهکار عملیاتی تهاتر، در شرایط کنونی کشور عزیزمان، پیوستن به این مرکز و عضویت در آن با هدف عقد قرارداد رسمی میان مدت و یا بلند مدت با قابلیت ثبت در مراجع قانونی و دریافت خدمات تهاتر وجوه، دیون، محصولات و ماده می باشد.

مأموریت اصلی شامل ایجاد بستر مناسب و تسهیلات لازم به منظور تهاتر وجوه (ارز)، دیون و کالا بین “بازرگانان و شرکت های ایرانی بستانکار یا بدهکار” با “طرفهای خارجی مرتبط” می باشد. ماموریت تعریف شده در سطح بین المللی بوده و ضمن عدم نیاز به خدمات سوئیفت، از مسیر مستقلی برخوردار است. بر این اساس در شرایط کنونی کشور، بهره گیری از تهاتر مشکلات پیش روی تجارت خارجی را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

خدمات تهاتری این شرکت، برمبنای پایاپای نمودن اسناد بازرگانی و مطالبات و دیون خارجی شرکت‌های ایرانی و صرفا با طرفیت شرکت‌های معتبر (ترجیحا در قراردادهای بلند مدت) از سال 1390 با اطلاع ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شکل گرفته که منتج به کاهش هزینه‌ها به نفع کاربران و مشتریان نسبت به عرف جاری در صرافی‌ها گردیده است. در همین راستا در مورخ 23/07/1392 توصیه نامه ای از جانب مجمع تشخیص مصلحت نظام به بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهت استفاده از مزایای خدمات این شرکت در تهاتر اعتبارات اسنادی در فرآیندهای مالی و بازرگانی خارجی کشور ابلاغ شد. بر این اساس، این شرکت موفق شد تا علاوه بر حوزه پتروشیمی و مشتقات و صنایع مختلف، خدماتی را نیز به شرکت‌های هوانوردی ارائه نماید.